وضعیت قرمز

Red Situation

نمایی از میدان اصلی شهر رشت مرکز استان گیلان که دومین استان درگیر ویروس کرونا در کشور بوده و همچنان طبق آخرین آمار وزارت بهداشت در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

سیتکا | مرتضی رفیع‌خواه:

طی تحقیقات جدید کره جنوبی، ویروس کرونا می‌تواند تا سه هفته داخل مخاط بینی کودکان باقی بماند. این امر قابلیت بالای کودکان در انتقال و پخش ویروس را نشان می‌دهد. ازاین‌رو می‌توان مدارس را به‌عنوان یکی از مراکز پرخطر انتشار ویروس دانست. در پی دستور دولت مبنی‌بر بازگشایی سراسری مدارس در ۱۵ شهریور ماه، بسیاری از والدین نگران سلامتی فرزندان خود هستند. طبق اعلام قبلی آموزش و پرورش، تصمیم بر این بود که تحصیل در استان‌هایی با وضعیت قرمز کرونایی به‌صورت مجازی و از طریق تلویزیون و نرم‌افزار شاد صورت پذیرد.

 

ادامه مطلب

سال تحصیلی‌ که آغاز نشد

سال تحصیلی‌ که آغاز نشد

رها به همراه مادرش به خیاطی رفته تا خیاط روپوش مدرسه‌اش را اندازه کند.

سیتکا | مرتضی رفیع‌خواه:

اولین روز مدرسه، روزی که یک سال در انتظارش بود فرا رسیده است. اما او نمی داند امسال هیچ چیز سرجای خودش نیست. رها هم مثل همه هم‌سن و سال‌های خودش امسال به کلاس اول دبستان می‌رود، اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را تغییر داده است. با تصمیم وزیر آموزش و پرورش، امروز ۱۵ شهریور ماه 1399 روز بازگشایی مدارس اعلام شده است. هنوز مشخص نیست کلاس‌های درس به صورت حضوری برگزاری می‌شود یا مجازی. بی‌برنامگی دولت در این میان، نگرانی والدین در قبال وضعیت تحصیل و البته سلامت فرزندانشان را مضاعف نموده است.

 

 

ادامه مطلب